„Udany debiut Amatorskich Mistrzostw Województwa Lubuskiego”

Sport Management Group – EU

„Udany debiut Amatorskich Mistrzostw Województwa Lubuskiego”

Prawie 80 zawodników odwiedziło Zieloną Górę. W dwa dni rozegrano 97 meczów w pięciu kategoriach. Uczestnicy turnieju przez cały dzień mogli korzystać z udogodnień, jakie zapewnił im organizator. W programie turnieju nie zabrakło cateringu, słodkiego poczęstunku, grilla. Odbył się konkurs z nagrodami oraz losowanie nagród. Wieczorem całodniowe rorgrywki uświetniło players party w największym klubie muzycznym w województwie. W niedzielę, na zwycięzców czekały nagrody finansowe oraz rzeczowe o łącznej wartości 10.000 zł, w tym m.in. weekend z samochodem VW oraz zaproszenie VIP na turniej BNP Paribas Katowice Open 2014.

W finale kategorii open zagrali Maciej Duda oraz lider gospodarzy, Damian Dziura. Po raz trzeci w tym sezonie zwyciężył Kaliszanin 6/3 6/4. Trzecie miejsce zajął Tomasz Żuchowski z Poznania.

Kategoria +40 kolejny raz odbyła się pod dyktando Artura Kurasza ze Złotoryji, który w półfinale pokonał lidera rankingu atp, Mariusza Mijalskiego z Chodzieży (3miejsce), a w finale vicelidera, Adama Bączkowskiego z Gliwic.

W kategorii Open kobiet zwyciężyła Anna Godlewska -Wieczorek z Gorzowa Wielkopolskiego, drugie miejsce zajęła Iwona Kowalska – Arteniuk z Polkowic, trzecie Patrycja Szmidt z Gliwic.

W grze podwójnej, po jednym z najładniejszych meczów w turnieju, zwyciężyła para Maciej Duda i Damian Dziura pokonując turniejową jedynkę Łukasza Judka i Pawła Dymnickiego z Poznania. Trzecie miejsce zajęli Tomasz Żuchowski i Remigiusz Stamirowski.

W grze mieszanej z pierwszego miejsca cieszyli się „gospodarze” Beata Chojnicka i Artur Ostapiuk. Drugie miejsce zajęli Anna Godlewska Wieczorek ze swoim mężem Adrianem. Trzeci byli Halina Staschinska wraz z synem Grzegorzem Staschinskim.

Po bardzo udanym debiucie, większość sponsorów zapowiedziała swój udział w przyszłym roku. Impreza ponownie zostanie wsparta patronatem Marszałka oraz Prezydenta. Organizator natomiast zapowiedział cykl trzech imprez, o podobnym standardzie organizacyjnym, decydujących o Mistrzostwie.otwarcie

Leave a Reply

CAPTCHA *